Pod koniec listopada byłam gościem na konferencji „Zdrowy Styl Życia” organizowanej przez Technikum Architektoniczno-Budowlane. Na potrzeby mojego wystąpienia przygotowałam quiz żywieniowy. Teraz Ty też możesz sprawdzić, co wiesz o zdrowym odżywianiu.

Quiz żywieniowy przygotowywałam z myślą o młodzieży, więc być może niektóre pytania będą wydawały Ci się dziwnie proste. Uwielbiam takie spotkania! A najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że po raz pierwszy od 10 lat znowu byłam w szkole średniej.

Co mi dało spotkanie z młodzieżą?

Zanim jednak przejdę do meritum, chciałabym podzielić się wnioskami, jakie wyciągnęłam ze spotkania z młodymi ludźmi. A muszę przyznać, że wbrew moim oczekiwaniom, są to wnioski optymistyczne.

  1. Świadomość żywieniowa wśród polskiej młodzieży jest spora. Sama nie wiem, czy będąc w ich wieku, wiedziałam aż tyle o odżywianiu. Były klasy, które miały ok. 90% poprawnych odpowiedzi w quzie! Ciekawe, jak sobie poradzą moje Czytelniczki…
  2. Ustawa drożdżówkowa, ta która zakazuje sprzedaży niektórych produktów spożywczych w szkołach, wzbudza sporo emocji. Są tacy uczniowie, którzy uważają ją za załamanie konsytuacji (bo ograniczania prawo do wyboru). Ale są też i tacy, którzy mają to gdzieś, bo drożdżówek i tak nie kupowali. Nie mniej trudno nie odnieść wrażenia, że pobliski Carrefour, który w wielkiej witrynie zaprasza na początki za 90 gr, jest największym zwycięzcą prowadzenia tego zakazu.
  3. Młodzi ludzie są zainteresowani zdrowym odżywianiem. Może nie w 100%. Tak nigdy nie będzie, ale widać, że brakuje im przedmiotu, na którym mogliby dowiedzieć się, z czym to wszystko się je.

A teraz czas na quiz żywieniowy

Nie przedstawiam tutaj całej prezentacji, a jedynie quiz żywieniowy, który składa się z 10 pytań. Do każdego pytania dołączone są cztery odpowiedzi, oczywiście tylko jedna jest prawidłowa. Ponieważ nie za bardzo wiedziałam, jak wrzucić prezentację na bloga, to po prostu nagrałam film,w którym bawię się w Huberta Urbańskiego z teleturnieju Milionerzy i czytam Tobie pytania oraz odpowiedzi. Daję 10 sekund za zastanowienie i umówię, która odpowiedź jest prawidłowa i dlaczego.

Może, jeśli będę przygotowywać kolejny quiz żywieniowy to będę już wiedziała, jak wrzucić prezentację na stronę tak, żeby każdy mógł ją wypełnić bez mojego gadania. Choć to rozwiązanie z moim komentarzem też jest bardzo ciekawe.


Proszę podziel się swoimi wynikiem w komentarzu!

Nie masz siły, żeby zdrowo odżywiać się?

Pobierz swój Eliksir mocy!
Eliksir mocy to nagranie, które zmotywuje Cię. Doda energii. Sprawi, że zdrowe odżywianie stanie się łatwiejsze.

Dziękuję! Potwierdź swój adres e-mail!