Czy na Ciebie też diety nie działają?

Jesteś we właściwym miejscu!

Niech Twój nowy, mniejszy rozmiar zostanie z Tobą na zawsze bez odważania wszystkiego, co bierzesz do ust

Cześć, jestem Justyna! Chociaż nigdy nie miałam nadwagi, doskonale wiem, jak to jest liczyć kalorie, odmawiać sobie wszystkiego i być wiecznie głodną…

Wiem też, że to jest droga donikąd. Znam skuteczniejsze i przyjemniejsze sposoby, by poczuć się znowu dobrze w swoim ciele

Byłam gruba

Chociaż nigdy nie miałam nadwagi.

W liceum zaczęłam trenować kick-boxing. Zmieniłam swój sposób odżywiania na zdrowszy, co wtedy dla mnie oznaczało, że mało jadłam i dużo ćwiczyłam. W pewnym momencie przy wzroście 158 cm, ważyłam 47 kilogramów, a i tak uważałam, że jestem gruba.

Przetestowałam dziesiątki diet, licząc na to, że ta jedna okaże się wreszcie skuteczna. Mimo że skończyłam żywienie człowieka z tytułem magistra i tak wierzyłam, że jedyny sposób na odchudzanie to ujemny deficyt energetyczny, choć miliony raz jego stosowanie skończyło się objadaniem słodyczami. 

Dopiero gdy skończyłam studia podyplomowe z psychodietetyki coś się zmieniło. Popatrzyłam na swoje ciało inaczej. Zmieniłam podejście do jedzenia. Zdrowy styl życia stał się dla mnie przyjemnością, a nie kolejną chwilową restrykcją. 

Teraz czuję się atrakcyjna, pewna siebie i silna. Mam energię do szaleństw z dwójką moich szkrabów. Choć czasem wieczorem padam z nóg, to rozwijam się, mam pasje, realizuję marzenia. 

Sekret? 

Chętnie się nim podzielę!

Moje wartości 

Upraszczaj, co tylko się da!

Odchudzanie jest skomplikowanym procesem, dlatego nie ma co go dodatkowo utrudniać. Chcę, żebyś więcej czasu poświęciła sobie, swojej rodzinie i pasji, zamiast wszystko ważyć i odmierzać. 

Ja jestem ekspertką od psychodietetyki, Ty ekspertką od siebie

Wolę słuchać niż mówić. Bo wierzę, że wszystko, co potrzebne do zmiany masz już w sobie.Wolę dawać wskazówki niż wszystko wywracać do góry nogami. Bo wierzę, że najskuteczniejsza jest zmiana całego stylu życia po trochu. Ja podsycam ognień motywacji, który Ty rozpalasz w sobie. 

Wierzę w naukę i twarde dowody

Lubię być na bieżąco ze wszystkimi nowinakmi dietetycznymi. Ale w swojej pracy i w życiu wykorzystuję tylko to, co ma twrade podstawy naukowe. Wiele z tych rzeczy przechodzi przez sito moich osobistych doświadczeń, bo nawet jeśli jakaś teoria dietetyczna ma ręce i nogi, to może nie być wykonanlna dla pracującej mamy dwójki dzieci. Wtedy szkoda na nią czasu i energii. 

Znajdź swój złoty środek

Pomagam schudnąć kobietom od 2014 roku i wiem, że nie ma jednej gotowej recepty. Każda z nas wypracowuje sama swoje zasady. Ja słucham i szukam, czego potrzebujesz, żeby pomóc Ci to odnaleźć. U kogoś to będzie nauka radzenia sobie z trudnymi emocjami. U kogoś przeogranizowanie otoczenia. A u kogoś innego wprowadzenie stopniowych zmian do diety. Jestem jedną z pierwszych dietetyczek w Polsce, które nie każą liczyć kalorii. Bo Twoje ciało samo powie Ci, czego i ile potrzebuje. Wystraczy się tylko w nie wsłuchać. 

Moje podejście

W pracy łączę trzy filary skutecznego odchudzania. 

Po pierwsze – zmiany w diecie. Opracowałam swój własny model żywieniowy, który dzięki ustabilizowaniu hormonów niweluje zachcianki na słodycze. Jesz sycące i smaczne posiłki, przestajesz obsesyjnie myśleć o jedzeniu. Ono po prostu schodzi na dalszy plan! Model odżywiania możemy wdrażać małymi krokami albo w całości. 

Po drugie – zmiany w głowie. Wykorzystując ćwiczenia z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej, ACT oraz coachingowe pomagam uporać się z blokującymi przekonaniami. Nauczę Cię, jak radzić sobie z trudnymi emocjami bez sięgania po jedzenie. 

Po trzecie – zmiany w otoczeniu. Razem przygotujemy otoczenie, które będzie Cię wspierało w trakcie zmiany. Dzięki temu będziesz chudła szybciej, bez wkładania w to niepotrzebnej ilości energii!

O mnie w skrócie

Wykształcenie

  • 2008-2012 Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, kierunek: technologia żywności i żywienie człowieka, specjalizacja: żywienie i dietetyka, studia inżynierskie
  • 2012-2013 Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, kierunek: technologia żywności i żywienie człowieka, specjalizacja: żywienie i dietetyka, studia magisterskie
  • 2015-2016 Uniwersytet SWPS, kierunek psychodietetyka, studia podyplomowe skończone z wyróżnieniem

Jestem zwyczajną dziewczyną!

  • jestem mamą dwóch cudownych szkrabów – Kornelka i Gai
  • czasem całymi tygodniami chodzę w dresach, ale do pracy uwielbiam zakładać szpilki, sukienki i pomalować usta na czerwono
  • uwielbiam ćwiczyć! Moje serce dobrych kilka lat temu skradło pole dance. Ostatnio wyciszam się też na jodze
  • kiedy tylko mam chwilkę – szyję ubrania! Dla siebie, dla dzieciaków, dla każdego, kto tylko ma chęć nosić moje wynalazki
  • nie mam w domu telewizji, ale potrafię wsiąknąć w Netflixa. Mój ukochany serial to „Breaking Bad”, ale łykam wszystko, co o gangsterach i dla równowagi lubię też typowo babskie seriale, np. „Pracujące mamy”

Pobierz za darmo!

Przewodnik z pomysłami, jak odżywiać się, by uniknąć zachcianek