Nie ważne, czy to było tylko dwa tygodnie, czy aż dwa miesiące. Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jak wrócić do diety po wakacjach. Jeśli i Ty masz z tym problem, koniecznie wypróbuj któryś z moich sposobów.

Właściwie to już prawie minął wrzesień, a Ty ciągle zastanawiasz się, jak wrócić do diety po wakacjach. A może wręcz przeciwnie, masz jeszcze tyle czasu, żeby zrobić formę na plażę, że zupełnie o tym nie myślisz? Prawda jest taka, że nie ma na co czekać! Jeśli już teraz weźmiesz się do roboty, to pod koniec czerwca możesz wyglądać, jak zupełnie inny człowiek. W końcu to aż dziewięć miesięcy, a przecież możliwe jest, żeby w tym czasie powstał nowy człowiek. Natura zna takie przypadki, prawda?

Zatem do dzieła – zobacz, jak wrócić do diety po wakacjach!

1. Przestań się odchudzać!

Być może czytając pierwszy punkt pomyślałaś, że chyba oszalałam i nie wiem co piszę! Bo przecież to poradnik, jak wrócić do diety po wakacjach, a na samym wstępie mówię Ci, ze masz się w ogóle nie odchudzać. Chyba zaprzeczam sama sobie? Otóż wcale nie! Jeśli chcesz być szczupła na zawsze, to przestań myśleć, że wystarczy zmienić dietę na dwa miesiące, a potem znowu wrócić do starych przyzwyczajeń. Bo staniesz się tylko zdesperowaną kobietą, która na dźwięk słowa „bikini” i „plaża” zaczyna się nerwowo pocić! Zrozum – dieta, to całe Twoje życie. Wszystko co jesz, nawet w tej chwili. Nie czekaj na ten cudowny dzień, który będzie idealny do jej rozpoczęcia, bo taki nigdy nie nadejdzie. Nie czytaj artykułów, jak wrócić do diety po wakacjach (no, ten możesz dokończyć), tylko bierz się do roboty! Najpierw zacznij od swojego podejścia. Dieta = reżim? Nie, od teraz dieta = Twój styl życia. Odżywiasz się lepiej, zdrowiej od już, od teraz!

2. Zmotywuj przyjaciółkę

Nic tak nie pomaga, jak zaproszenie do wspólnych zmagań kogoś bliskiego. Poza tym, kto zrozumie lepiej kobietę niż inna kobieta? Być może zastanawiasz się, jak koleżanka ma Ci pomóc, wrócić do diety po wakacjach? Odpowiedź jest bardzo prosta – wspierajcie się na wzajem w zmianie swoich nawyków żywieniowych, a i  nutka rywalizacji nie będzie zła, jeśli pozostanie nutką. Dobrze jest też mieć kogoś, kto obiektywnie potrafi zmierzyć rezultaty odchudzania. Przykład? Spróbuj zmierzyć się w talii centymetrem, a potem poproś o to koleżankę. Założę się, że każdy z tych wyników będzie inny.

3. Weź udział w wyzwaniu

Jeśli Twoja motywacja ciągle jest na najniższym poziomie i nawet odbicie w lustrze nie podpowiada, jak wrócić do diety po wakacjach, to znak, że może warto narzucić sobie czyjś reżim. Na Facebooku znajdziesz wiele wyzwań z głównie z ćwiczeniami, niektóre z nich dotyczą także diety. Chodzi w nich o to, że każdego dnia wykonujesz zadanie, które ktoś inny wymyślił. To może być ogromna ilość przysiadów, ale też bardziej ogólne zadanie, jak np. ćwicz przez 60 minut albo wykonaj trening z Chodakowską. Być może wiele z nich nie jest metodycznie skonstruowanych, nie mniej wzięcie w nich udziału może być pierwszym krokiem w stronę zdrowej diety. Jedno wyzwanie mogę Ci polecić z czystym sumieniem. Ja i Alexandrą z bloga Slow Your Life organizujemy krótkie, ale bardzo efektywne wyzwanie „14 dni i lepsza TY!”. Nie ma czasu, żeby się zastanawiać nad dołączeniem, bo ruszamy już w poniedziałek – 28 września!

4. Zrób porządki w kuchni, lodówce i swojej głowie

Trudno wracać do diety po wakacjach, kiedy w lodówce i spiżarce ciągle leży mnóstwo przysmaków. Weź więc w rękę kartkę oraz długopis i zrób listę wszystkiego, co masz w domu. Następnie przeanalizuj swoje notatki. Czego brakuje Ci, żebyś mogła się zdrowo odżywiać, a czego jest zdecydowanie za dużo? To, co nie jest zdrowe, niech szybko opuści Twój dom albo chociaż zostanie solidnie zamaskowane. Nic nie może leżeć na wierzchu – łącznie z owocami! Podjadanie kilograma winogron przez cały dzień na pewno nie będzie z korzyścią dla Twojej sylwetki!

A o co chodzi z tym porządkiem w głowie? Jeśli przeczytałaś uważnie pierwszy punkt (jeśli nie to wróć do niego natychmiast!), to wiesz, że musisz zmienić swoje myślenie. Pożegnać na zawsze swoje stare przyzwyczajenia. Weź zatem w rękę ponownie kartkę oraz długopis i wypisz przyczyny Twoich wcześniejszych porażek w odchudzaniu – co się stało, że nie udało Ci się dojść do wymarzonej wagi? Albo jak to się stało, że ta wymarzona waga nagle gdzieś zniknęła? Na podstawie tego, zrób swój plan działania – co musisz zrobić, żeby te porażki nie miały już miejsca? Na pewno sama wiesz najlepiej.

A co Ty na to, żeby z resztek zdrowego jedzenia, które masz w kuchni zrobić pożegnalną kolację dla starej siebie?

5. Doceń siebie

Kiedy ostatnio pomyślałaś o sobie w pozytywny sposób? Pewnie jeśli, zastanawiasz się, jak wrócić do diety po wakacjach, to uważasz, że Twoje ciało nie jest w najlepszej kondycji. Być może powiedziałaś tego ranka swojemu odbiciu w lustrze, jaka to jesteś gruba, tłusta, galaretowata…. STOP! Skończ z mówieniem negatywnie o sobie i o swoim wyglądzie. Jesteś wspaniała właśnie taka, jaką jesteś teraz. Nie pozwól, żeby cyferki na pewnym elektronicznym urządzeniu były Twoim wyznacznikiem piękna! Jeśli potraktujesz siebie jako wartościową osobę, wtedy zmiana nawyków żywieniowych, to będzie przejaw troski o siebie, a nie jakiś koszmar, przez który musisz przebrnąć, żeby być wreszcie piękną!

Najlepiej byłoby gdybyś już nigdy nie musiała zastanawiać się, jak wrócić do diety po wakacjach. Najlepiej byłoby gdybyś była Szczupła na Zawsze. Jeśli chcesz tego, ale tak naprawdę z całego serca, to zajrzyj tutaj i sprawdź, co dla Ciebie przygotowałam.

Czy uważasz, że teraz łatwiej Ci będzie wrócić do diety po wakacjach?