Pod koniec listopada byłam gościem na konferencji „Zdrowy Styl Życia” organizowanej przez Technikum Architektoniczno-Budowlane. Na potrzeby mojego wystąpienia przygotowałam quiz żywieniowy. Teraz Ty też możesz sprawdzić, co wiesz o zdrowym odżywianiu.

Quiz żywieniowy przygotowywałam z myślą o młodzieży, więc być może niektóre pytania będą wydawały Ci się dziwnie proste. Uwielbiam takie spotkania! A najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że po raz pierwszy od 10 lat znowu byłam w szkole średniej.

Co mi dało spotkanie z młodzieżą?

Zanim jednak przejdę do meritum, chciałabym podzielić się wnioskami, jakie wyciągnęłam ze spotkania z młodymi ludźmi. A muszę przyznać, że wbrew moim oczekiwaniom, są to wnioski optymistyczne.

  1. Świadomość żywieniowa wśród polskiej młodzieży jest spora. Sama nie wiem, czy będąc w ich wieku, wiedziałam aż tyle o odżywianiu. Były klasy, które miały ok. 90% poprawnych odpowiedzi w quzie! Ciekawe, jak sobie poradzą moje Czytelniczki…
  2. Ustawa drożdżówkowa, ta która zakazuje sprzedaży niektórych produktów spożywczych w szkołach, wzbudza sporo emocji. Są tacy uczniowie, którzy uważają ją za załamanie konsytuacji (bo ograniczania prawo do wyboru). Ale są też i tacy, którzy mają to gdzieś, bo drożdżówek i tak nie kupowali. Nie mniej trudno nie odnieść wrażenia, że pobliski Carrefour, który w wielkiej witrynie zaprasza na początki za 90 gr, jest największym zwycięzcą prowadzenia tego zakazu.
  3. Młodzi ludzie są zainteresowani zdrowym odżywianiem. Może nie w 100%. Tak nigdy nie będzie, ale widać, że brakuje im przedmiotu, na którym mogliby dowiedzieć się, z czym to wszystko się je.

A teraz czas na quiz żywieniowy

Nie przedstawiam tutaj całej prezentacji, a jedynie quiz żywieniowy, który składa się z 10 pytań. Do każdego pytania dołączone są cztery odpowiedzi, oczywiście tylko jedna jest prawidłowa. Ponieważ nie za bardzo wiedziałam, jak wrzucić prezentację na bloga, to po prostu nagrałam film,w którym bawię się w Huberta Urbańskiego z teleturnieju Milionerzy i czytam Tobie pytania oraz odpowiedzi. Daję 10 sekund za zastanowienie i umówię, która odpowiedź jest prawidłowa i dlaczego.

Może, jeśli będę przygotowywać kolejny quiz żywieniowy to będę już wiedziała, jak wrzucić prezentację na stronę tak, żeby każdy mógł ją wypełnić bez mojego gadania. Choć to rozwiązanie z moim komentarzem też jest bardzo ciekawe.


Proszę podziel się swoimi wynikiem w komentarzu!