Otyłość jest na topie. O tym, jak schudnąć mówi się wszędzie zaczynając od telewizji śniadaniowych na kanałach informacyjnych kończąc. W przejęciu rosnącym odsetkiem dzieciaków cierpiących na otyłość zapominamy, że jest jeszcze drugi biegun – zaburzenia odżywiania.
W dzisiejszym odcinku podcastu moim gościem jest Roksana Wiankowska. Kiedyś uzależniona od odchudzania dziewczyna chorująca na anoreksję, dzisiaj przyszła pani psycholog, fotomodelka, która dzieli się swoją historią i pomaga łączyć osoby chore ze specjalistami.
Roksana opowiada historię swojej choroby, ale bardziej niż, co sprawiło, że zachorowała, interesuje mnie, jak udało się jej wyjść z choroby. Mam wrażenie, że dramatyczne historie przyciągają naszą uwagę bardziej, ale rodzice których dzieci chorują na zaburzenia odżywiania nie potrzebują dramatów (to mają na co dzień), tylko pomysłów na to, jak pomóc.
Każda sytuacja jest inna, ale mam nadzieję, że ten odcinek chociaż trochę pomoże osobom chorującym i ich rodzinom, dogadać się i wspólnie rozwiązać ten problem. Bo można. I Roksana jest tego najlepszym przykładem.
W tym odcinku dowiesz się:
- kto może pomagać osobom chorującym na zaburzenia odżywiania
- na co zwrócić uwagę, gdy podejrzewamy u dziecka anoreksję
- jak zmienia się odżywianie osoby chorej
- czy można wyleczyć się z anoreksji
- jak anoreksja wpływa na zdrowie w późniejszym życiu
- jak rozmawiać z dzieckiem chorującym
- czego pod żadnym pozorem nie robić w stosunku do osoby chorej
- co pomaga wyjść z anoreksji
Jeśli wolisz czytać
Kliknij i pobierz tekst do przeczytania w PDFie!
Ważne linki, o których opowiadam w nagraniu:
- książka „Anoreksja na śniadanie” – na razie jeszcze niedostępna 🙁
- Kanał Roksany na YouTube
- Odcinek na kanale Roksany „Jak (nie) postępować z anorektyczką”
- Strona internetowa Roksany
Jak możesz słuchać podcastów?
Nie musisz siedzieć przed komputerem, żeby posłuchać, co mam do powiedzenia!
Jeśli jesteś użytkowniczką iPhone lub innego urządzenia z systemem iOS, to masz automatycznie zainstalowaną aplikację na telefonie „Podcasty”. Wejdź w aplikację, kliknij zakładkę „Szukaj” i wpisz „Justyna Markowska” lub „Żyj zdrowo z przyjemnością”. Polecam subskrybowanie programu, żeby na mieć dostęp do wszystkich odcinków od razu po ich publikacji. Odcinki możesz pobrać na swój telefon i słuchać ich w trybie off-line. Jest też możliwość przyspieszenia odsłuchania. Ja słucham podcastów z szybkością 1,5x.
Jeśli nie masz urządzenia z iOS, to musisz wykonać jeden krok więcej. Czyli zainstalować aplikację do słuchania podcastów Stitcher. Po zainstalowaniu i utworzeniu konta wchodzisz z zakładkę z lupką i wpisujesz „Justyna Markowska” lub „Żyj zdrowo z przyjemnością”. Polecam subskrybowanie programu, żeby na mieć dostęp do wszystkich odcinków od razu po ich publikacji. Odcinki możesz pobrać na swój telefon i słuchać ich w trybie off-line. Jest też możliwość przyspieszenia odsłuchania. Ja słucham podcastów z szybkością 1,5x. Stitcher oferuje również dodatkowe funkcje. np. automatycznie wyłączanie aplikacji oraz tryb „samochodowy”.
Gdybyś miała jakiekolwiek pytania dotyczące słuchania podcastów na telefonie, to pisz śmiało! Postaram się pomóc 🙂
Do usłyszenia! 🙂