Zaznacz stronę

Dbasz o to, co jesz i ćwiczysz, ale tak naprawdę nie czujesz, żeby to sprawiało Ci przyjemność. Czasem wręcz masz wrażenie, że się do tego zmuszasz. Być może zastanawiasz się, dlaczego innym to przychodzi z uśmiechem, a Tobie zamiast fit muffinek z marchewki marzy się czekolada? Bo dieta i sport to za mało, żeby prowadzić zdrowy styl życia z przyjemnością…

Ja też miałam taki okres w swoim życiu, gdy zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna nie sprawiały mi przyjemności. Starałam się zmusić do tego, bo przecież jestem Panią dietetyczką i nie wypada, żebym robiła inaczej. Choć przyznam, że zdarzały się też momenty, gdy naprawdę miałam wszystkiego dosyć i zamiast iść na trening – jadłam czekoladę.

Tak naprawdę dopiero kilka lat temu wpadłam na to, że aby zdrowy styl życia sprawiał przyjemność, to dieta i ćwiczenia zdecydowanie nie wystarczą. Odkryłam jeszcze jeden czynnik, dzięki któremu naprawdę czuję, że to, co robię jest dla mnie dobre i chcę to robić, jak najdłużej!

Bo jeśli nie traktujesz zdrowego stylu życia jako przyjemności, to nici z utrzymania tego na całe życie. To raczej będzie kwestia miesiąca, może dwóch, a może nawet trochę dłużej, kiedy się zdenerwujesz i będziesz miała to wszystko gdzieś! Jednak jeśli dodasz do dobrego jedzenia i ruchu coś jeszcze, to gwarantuję, że to nie będzie chwilowa dieta i zmiana na kilka tygodni. Tylko Twój nowy zdrowy styl życia z przyjemnością. Oczywiście, na całe życie.

Pewnie zastanawiasz się, co to za tajemniczy czynnik trzeba jeszcze dodać. Tego dowiesz się z najnowszego odcinku podcastu!

W tym odcinku dowiesz się także:

  • dlaczego dieta i ruch nie są wystarczające, by żyć zdrowo i z przyjemnością
  • jakie są według mnie trzy podstawy zdrowego życia
  • dlaczego diety są nieskuteczne
  • jaki jest sekretny składnik, który sprawia, że zdrowe życie przestaje być pasmem ograniczeń i ciągłego odmawiania sobie
  • jaka dieta i jaka forma ruchu jest najlepsza dla Ciebie
  • co możesz zrobić już dzisiaj, by żyć zdrowo z przyjemnością i lekkością

No to zaczynamy!

<iframe width="100%" height="166" scrolling="no" frameborder="no" allow="autoplay" src="https://w.soundcloud.com/player/?url=https%3A//api.soundcloud.com/tracks/497803359&color=%23ff5500&auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&show_teaser=true"></iframe>

Jeśli wolisz czytać

Kliknij tutaj prawym przyciskiem myszy i pobierz transkrypt podcastu.

Ważne linki, o których opowiadam w nagraniu:

Wygląda na to, że w tym odcinku podcastu nie odsyłam do żadnych zewnętrznych źródeł 🙂

Jak możesz słuchać podcastów?

Nie musisz siedzieć przed komputerem, żeby posłuchać, co mam do powiedzenia!

Pobierz na swój smartfon aplikację SoundCloud, a w wyszukiwarkę wpisz: „Jak żyć zdrowo z przyjemnością”. Możesz dodać mnie do obserwowanych, żeby dostawać powiadomienia o nowych odcinkach. Żeby korzystać z tego rozwiązania musisz mieć utworzone konto na SoundCloud.