Jak żyć zdrowo z przyjemnością? - Justyna Markowska - dietetyk, psychodietetyk Warszawa

Dbasz o to, co jesz i ćwiczysz, ale tak naprawdę nie czujesz, żeby to sprawiało Ci przyjemność. Czasem wręcz masz wrażenie, że się do tego zmuszasz. Być może zastanawiasz się, dlaczego innym to przychodzi z uśmiechem, a Tobie zamiast fit muffinek z marchewki marzy się czekolada? Bo dieta i sport to za mało, żeby prowadzić zdrowy styl życia z przyjemnością…

Ja też miałam taki okres w swoim życiu, gdy zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna nie sprawiały mi przyjemności. Starałam się zmusić do tego, bo przecież jestem Panią dietetyczką i nie wypada, żebym robiła inaczej. Choć przyznam, że zdarzały się też momenty, gdy naprawdę miałam wszystkiego dosyć i zamiast iść na trening – jadłam czekoladę.

Tak naprawdę dopiero kilka lat temu wpadłam na to, że aby zdrowy styl życia sprawiał przyjemność, to dieta i ćwiczenia zdecydowanie nie wystarczą. Odkryłam jeszcze jeden czynnik, dzięki któremu naprawdę czuję, że to, co robię jest dla mnie dobre i chcę to robić, jak najdłużej!

Bo jeśli nie traktujesz zdrowego stylu życia jako przyjemności, to nici z utrzymania tego na całe życie. To raczej będzie kwestia miesiąca, może dwóch, a może nawet trochę dłużej, kiedy się zdenerwujesz i będziesz miała to wszystko gdzieś! Jednak jeśli dodasz do dobrego jedzenia i ruchu coś jeszcze, to gwarantuję, że to nie będzie chwilowa dieta i zmiana na kilka tygodni. Tylko Twój nowy zdrowy styl życia z przyjemnością. Oczywiście, na całe życie.

Pewnie zastanawiasz się, co to za tajemniczy czynnik trzeba jeszcze dodać. Tego dowiesz się z najnowszego odcinku podcastu!

W tym odcinku dowiesz się także:

  • dlaczego dieta i ruch nie są wystarczające, by żyć zdrowo i z przyjemnością
  • jakie są według mnie trzy podstawy zdrowego życia
  • dlaczego diety są nieskuteczne
  • jaki jest sekretny składnik, który sprawia, że zdrowe życie przestaje być pasmem ograniczeń i ciągłego odmawiania sobie
  • jaka dieta i jaka forma ruchu jest najlepsza dla Ciebie
  • co możesz zrobić już dzisiaj, by żyć zdrowo z przyjemnością i lekkością

No to zaczynamy!

Jeśli wolisz czytać

Kliknij tutaj prawym przyciskiem myszy i pobierz transkrypt podcastu.

Ważne linki, o których opowiadam w nagraniu:

Wygląda na to, że w tym odcinku podcastu nie odsyłam do żadnych zewnętrznych źródeł 🙂

Jak możesz słuchać podcastów?

Nie musisz siedzieć przed komputerem, żeby posłuchać, co mam do powiedzenia!

Pobierz na swój smartfon aplikację SoundCloud, a w wyszukiwarkę wpisz: „Jak żyć zdrowo z przyjemnością”. Możesz dodać mnie do obserwowanych, żeby dostawać powiadomienia o nowych odcinkach. Żeby korzystać z tego rozwiązania musisz mieć utworzone konto na SoundCloud.

Nie masz siły, żeby zdrowo odżywiać się?

Pobierz swój Eliksir mocy!
Eliksir mocy to nagranie, które zmotywuje Cię. Doda energii. Sprawi, że zdrowe odżywianie stanie się łatwiejsze.

Dziękuję! Potwierdź swój adres e-mail!