Rozluźnianie zamiast wzmacniania - Agata Mikus - Justyna Markowska - dietetyk, psychodietetyk Warszawa

Na ten odcinek trzeba było trochę poczekać, ale naprawdę warto!!! Zwłaszcza, jeśli jesteś w ciąży i chcesz, żeby Twój poród przebiegł łagodnie, albo jakiś czas temu urodziłaś dziecko i czujesz, że Twoje ciało nie wróciło do takiej formy jak wcześniej. Jest nadzieja dla wszystkich kobiet! Okiem fizjoterapeutki opowiada o tym Agata Mikus. 

Właściwie to nie wiem, dlaczego tak grzebałam się z przygotowaniem tego odcinka dla Was, związku z czym mam ponad tygodniowy poślizg. Temat ciąży jest teraz na dla mnie mocno na czasie, bo za chwilę rozpoczyna się mój 20. tydzień z drugim brzuszkiem 😉 

Ale Agatę Mikus, fizjoterapeutkę specjalizującą się w uroginekologii, zaprosiłam nie tylko dla siebie. Wiem, jak wiele mitów dotyczy aktywności fizycznej w ciąży i połogu, dwóch niezwykle ważnych okresów w życiu kobiety. Nie ćwiczymy wcale, albo ćwiczymy nie do końca dobrze (patrz: mój przypadek), co może sprawić, że pojawiają się problemy, których mogłybyśmy uniknąć. 

Polecam naprawdę wszystkim kobietom-mamom i kobietom-przyszłym-mamom ten wywiad! Ja od Agaty dowiaduję się ciągle czegoś nowego. To z jej Instagrama dowiedziała się, że bliznę po cesarskim cięciu trzeba rehalibitować! A czego nowego dowiedziałam się po tej rozmowie? Tego już dowiesz się z odcinka podcastu, polecam szczególnie moje podsumowanie 😉 

W tym odcinku dowiesz się:

  • czy rzeczywiście aktywność fizyczna w ciąży sprzyja łatwiejszemu porodowi?
  • jak ćwiczyć, żeby nie zaszkodzić sobie i dziecku?
  • które ćwiczenia w ciąży są zakazane?
  • jak wyglądają pierwsze ćwiczenia po porodzie i kiedy w ogóle można je zacząć?
  • co to są ćwiczenia funkcjonalne i dlaczego warto je wykonywać?
  • czy wszystkie kobiety po porodzie powinny odwiedzić fizjoterapeutę?
  • co robić, jeśli po ciąży cierpisz na nietrzymanie moczu albo masz wystający brzuch?
  • co możesz zrobić we własnym zakresie, aby zyskać prawidłową sylwetkę po ciąży?
  • od czego zacząć rehabilitację blizny po cesarskim cięciu lub po pęknięciu (nacięciu) krocza?

Jeśli wolisz czytać

Kliknij tutaj i pobierz transkrypcję podcastu. 

Ważne linki, o których opowiadam w nagraniu:

Nie wiem, gdzie zaginął film z treningiem numer I 🙁

Jak możesz słuchać podcastów?

Nie musisz siedzieć przed komputerem, żeby posłuchać, co mam do powiedzenia!

Jeśli jesteś użytkowniczką iPhone lub innego urządzenia z systemem iOS, to masz automatycznie zainstalowaną aplikację na telefonie „Podcasty”. Wejdź w aplikację, kliknij zakładkę „Szukaj” i wpisz „Justyna Markowska” lub „Żyj zdrowo z przyjemnością”. Polecam subskrybowanie programu, żeby na mieć dostęp do wszystkich odcinków od razu po ich publikacji. Odcinki możesz pobrać na swój telefon i słuchać ich w trybie off-line. Jest też możliwość przyspieszenia odsłuchania. Ja słucham podcastów z szybkością 1,5x. 

Jeśli nie masz urządzenia z iOS, to musisz wykonać jeden krok więcej. Czyli zainstalować aplikację do słuchania podcastów Stitcher. Po zainstalowaniu i utworzeniu konta wchodzisz z zakładkę z lupką i wpisujesz „Justyna Markowska” lub „Żyj zdrowo z przyjemnością”. Polecam subskrybowanie programu, żeby na mieć dostęp do wszystkich odcinków od razu po ich publikacji. Odcinki możesz pobrać na swój telefon i słuchać ich w trybie off-line. Jest też możliwość przyspieszenia odsłuchania. Ja słucham podcastów z szybkością 1,5x. Stitcher oferuje również dodatkowe funkcje. np. automatycznie wyłączanie aplikacji oraz tryb „samochodowy”. 

Gdybyś miała jakiekolwiek pytania dotyczące słuchania podcastów na telefonie, to pisz śmiało! Postaram się pomóc 🙂 

Do usłyszenia! 🙂 

Nie masz siły, żeby zdrowo odżywiać się?

Pobierz swój Eliksir mocy!
Eliksir mocy to nagranie, które zmotywuje Cię. Doda energii. Sprawi, że zdrowe odżywianie stanie się łatwiejsze.

Dziękuję! Potwierdź swój adres e-mail!