Czy wiesz, czym różni się leczenie chorób od leczenia organizmu? Czy też wierzysz, że łykanie tabletek maskujących obawy choroby, sprawi, że wyzdrowiejesz? Jak to rzeczywiście jest, tłumaczy mój dzisiejszy gość. Na swoim własnym przykładzie. 

W tym odcinku rozmawiam z Magdaleną Dorko-Wojciechowską, trenerką postaw żywieniowych, u której swego czasu zdiagnozowano tryliard różnych chorób (m.in. Hashimoto, tężyczka). Przez wiele miesięcy brania leków, Magda nie poczuła poprawy swojego stanu zdrowia, mimo że objawy zniknęły. Bezsilność i rozczarowanie sprawiły, że zaczęła szukać na własną rękę pomysłów, jak może wyleczyć swój organizm. 

Dzisiaj Magda jest moim prywatnym guru od żywienia w wielu różnych chorobach, głównie autoimmunologicznych, ale nie tylko. Wiem, że to, w jaki sposób pracuje Magda bywa kontrowersyjne. Wciąż wierzymy, że jak do końca życia będziemy łykać tabletki, to będziemy zdrowe i że tak naprawdę nie ma innego rozwiązania na rozprawienie się z Hashimoto czy chorobami tarczycy. A jednak Magda pokazuje na swoim przykładzie, że jest inna droga, która możesz zaprowadzić nas w całkowicie inne miejsce… Jaka to droga? Tego dowiesz się z najnowszego odcinka podcastu. Zapraszam do wysłuchania w trakcie świątecznych porządków lub lepienia pierogów 🙂 

W tym odcinku dowiesz się:

 • kim jest trener postaw żywieniowych
 • co sprawiło, że Magda zmieniła swoje odżywianie i co jej ułatwiło tę zmianę
 • czym różni się leczenie chorób od leczenia organizmu
 • dlaczego Magda musiała łykać 10 tabletek dziennie
 • jakie zmiany były najtrudniejsze do wprowadzenia dla Magdy (jedna z nich zajęła jej 3 lata!)
 • czy to możliwe, żeby nie lubić sklepowych słodyczy
 • co to jest animal flow
 • jakie rady na święta mam Magda dla osób dbających o dietę 
 • jakie trzy wyjątkowe rady ma Magda dla osób chorujących na Hashimoto
 • w czym przejawia się normalność w odżywianiu
 • dlaczego zmiana odżywiania nie leczy

Jeśli wolisz czytać

Klik i pobierz transkrypcję podcastu.

Ważne linki, o których opowiadam w nagraniu:

Jak możesz słuchać podcastów?

Nie musisz siedzieć przed komputerem, żeby posłuchać, co mam do powiedzenia!

Jeśli jesteś użytkowniczką iPhone lub innego urządzenia z systemem iOS, to masz automatycznie zainstalowaną aplikację na telefonie „Podcasty”. Wejdź w aplikację, kliknij zakładkę „Szukaj” i wpisz „Justyna Markowska” lub „Żyj zdrowo z przyjemnością”. Polecam subskrybowanie programu, żeby na mieć dostęp do wszystkich odcinków od razu po ich publikacji. Odcinki możesz pobrać na swój telefon i słuchać ich w trybie off-line. Jest też możliwość przyspieszenia odsłuchania. Ja słucham podcastów z szybkością 1,5x. 

Jeśli nie masz urządzenia z iOS, to musisz wykonać jeden krok więcej. Czyli zainstalować aplikację do słuchania podcastów Stitcher. Po zainstalowaniu i utworzeniu konta wchodzisz z zakładkę z lupką i wpisujesz „Justyna Markowska” lub „Żyj zdrowo z przyjemnością”. Polecam subskrybowanie programu, żeby na mieć dostęp do wszystkich odcinków od razu po ich publikacji. Odcinki możesz pobrać na swój telefon i słuchać ich w trybie off-line. Jest też możliwość przyspieszenia odsłuchania. Ja słucham podcastów z szybkością 1,5x. Stitcher oferuje również dodatkowe funkcje. np. automatycznie wyłączanie aplikacji oraz tryb „samochodowy”. 

Gdybyś miała jakiekolwiek pytania dotyczące słuchania podcastów na telefonie, to pisz śmiało! Postaram się pomóc 🙂 

Do usłyszenia! 🙂