Zaznacz stronę

Podobno nieważne, jak najważniejsze, żeby o tobie mówili. Jeśli tę zasadę życia celebrytów odnieść do cukru, to powinien być bardzo zadowolony. Bo mówi się o nim bardzo dużo. Coraz więcej! Choć nie do końca są to pochlebne opinie.

Ja też już od dość długiego czasu mówię o szkodliwości cukru, o tym można się od niego uzależnić i zachęcam do uwolnienia się od cukru w moim Programie Wsparcia. Tyko że życie nie jest czarno-białe. Z poprzedniego odcinka podcastu wiesz, że ja czasem jem cukier (np. w postaci słodyczy).

Ale z drugiej strony, cukier to nie tylko słodycze. Ba! 80% sklepowego asortymentu zawiera jego dodatek, nawet jeśli „słodycz” to ostatni przymiotnik, który użyłabyś do określenia smaku tego produktu. Dlatego to, że nie jesz słodyczy wcale nie znaczy, że nie masz problemu z cukrem.

I naprawdę można się w tym wszystkim zagubić. Nie zawsze w składzie produktów zawierających cukier, znajdziesz… cukier. Syrop glukozowo-fruktozowy, maltodekstryna, a nawet miód, to po prostu jego inne nazwy.

Jak się w tym wszystkim odnaleźć opowiadam w dzisiejszym odcinku. O czym jeszcze dzisiaj posłuchasz?

W tym odcinku dowiesz się:

  • czy istnieje zdrowy cukier i czy cukier brązowy jest zdrowszy od białego?
  • czy namawiam do całkowitej eliminacji cukru z diety i czy jestem zwolenniczką stylu no sugar
  • jaki cukier według mnie jest najbardziej niebezpieczny i który powinnaś wyeliminować w pierwszej kolejności?
  • pod jakimi nazwami może ukrywać się cukier i czy istnieje dobry albo zły cukier?
  • czy jedzenie owoców jest na pewno zdrowe i czy można się uzależnić od jedzenia pieczywa?
  • jakie trzy rzeczy najbardziej przerażają mnie w cukrze?
  • jaki mam apel do mam i babć małych dzieci?

No to zaczynamy!

<iframe width="100%" height="300" scrolling="no" frameborder="no" allow="autoplay" src="https://w.soundcloud.com/player/?url=https%3A//api.soundcloud.com/tracks/494553660&color=%23ff5500&auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&show_teaser=true&visual=true"></iframe>

Jeśli wolisz czytać

Kliknij tutaj prawym przyciskiem myszy i pobierz transkrypt podcastu.

Ważne linki, o których opowiadam w nagraniu:

Jak możesz słuchać podcastów?

Nie musisz siedzieć przed komputerem, żeby posłuchać, co mam do powiedzenia!

Pobierz na swój smartfon aplikację SoundCloud, a w wyszukiwarkę wpisz: „Jak żyć zdrowo z przyjemnością”. Możesz dodać mnie do obserwowanych, żeby dostawać powiadomienia o nowych odcinkach. Żeby korzystać z tego rozwiązania musisz mieć utworzone konto na SoundCloud.