Brak pomysłów na posiłki. Nuda. Monotonia. Gdy rozmawiam z kobietami o największych przeszkodach we wdrożeniu zdrowego stylu życia z przyjemnością, słyszę najczęściej te słowa. Odpowiedź na nie może być tylko jedna: planowanie!

O planowanie posiłków często pytacie mnie też w mailach. Wiem, że to ważny i potrzebny temat, wokół którego narosło niestety sporo mitów. Przez nie układanie własnego jadłospisu staje się niezwykle skomplikowaną czynnością, a przecież tak wcale nie jest! Z planowania posiłków możesz czerpać właściwie tylko korzyści.

Chcesz przestać podjadać pomiędzy posiłkami? Zacznij planować. Chcesz jeść więcej warzyw? Zacznij planować! Chcesz schudnąć raz na zawsze? Zacznij planować! Mogłabym wymieniać jeszcze przez bardzo długi czas.

W dzisiejszym nagraniu chcę przekonać Cię, że planując posiłki możesz zyskać trzy naprawdę duże korzyści. Jakie? Tego już możesz wysłuchać 😉

W tym odcinku dowiesz się:

  • co uważam za filary zdrowego stylu życia z przyjemnością
  • jakie są najczęstsze mity dotyczące planowania posiłków
  • jakie trzy duże korzyści zyskasz dzięki planowaniu
  • co to jest „syndrom pustej lodówki”
  • co to są cele żywieniowe i dlaczego warto je mieć, nawet jeśli się nie odchudzasz
  • jak dużo czasu zajmie Ci zaplanowanie posiłków na jeden dzień
  • co planuję w najbliższym tygodniach i miesiącach – tym razem nie do jedzenia 🙂

Jeśli wolisz czytać

Kliknij tutaj i pobierz transkrypcję podcastu

Ważne linki, o których opowiadam w nagraniu:

Jak możesz słuchać podcastów?

Nie musisz siedzieć przed komputerem, żeby posłuchać, co mam do powiedzenia!

Jeśli jesteś użytkowniczką iPhone lub innego urządzenia z systemem iOS, to masz automatycznie zainstalowaną aplikację na telefonie „Podcasty”. Wejdź w aplikację, kliknij zakładkę „Szukaj” i wpisz „Justyna Markowska” lub „Żyj zdrowo z przyjemnością”. Polecam subskrybowanie programu, żeby na mieć dostęp do wszystkich odcinków od razu po ich publikacji. Odcinki możesz pobrać na swój telefon i słuchać ich w trybie off-line. Jest też możliwość przyspieszenia odsłuchania. Ja słucham podcastów z szybkością 1,5x.

Jeśli nie masz urządzenia z iOS, to musisz wykonać jeden krok więcej. Czyli zainstalować aplikację do słuchania podcastów Stitcher. Po zainstalowaniu i utworzeniu konta wchodzisz z zakładkę z lupką i wpisujesz „Justyna Markowska” lub „Żyj zdrowo z przyjemnością”. Polecam subskrybowanie programu, żeby na mieć dostęp do wszystkich odcinków od razu po ich publikacji. Odcinki możesz pobrać na swój telefon i słuchać ich w trybie off-line. Jest też możliwość przyspieszenia odsłuchania. Ja słucham podcastów z szybkością 1,5x. Stitcher oferuje również dodatkowe funkcje. np. automatycznie wyłączanie aplikacji oraz tryb „samochodowy”.

Gdybyś miała jakiekolwiek pytania dotyczące słuchania podcastów na telefonie, to pisz śmiało! Postaram się pomóc 🙂

Do usłyszenia! 🙂